Pride Month 

Over een paar dagen is het pride month, een hele maand voor de LGBTQ+ community om te feesten, en te protesteren.  

Het begon allemaal in de VS, net na de Stone-Wall rellen in New York, 1969. In 1999 werd de maand Juni gekozen voor dit protest, waarin er extra aandacht wordt gevestigd op iedereen van de Queer/LGBTQ+ community. Maar er is ook aandacht voor de politie, emancipatie, en vooral acceptatie voor iedereen over de hele wereld. 

Het meest bekende protest in Pride month is “Canal Pride”; hierop gaat iedereen die maar wil op een bootjes staan, die mooi zijn met vlaggen en verf. Het is ieder jaar in Amsterdam, met ieder jaar een andere thema. Dit jaar is het thema: “Be who you are, Love who you want.” Het is behalve een protest ook een gezellige festiviteit, met veel levendigheid en muziek.  

Kom jij er ook een keer heen?  

Door Caitlynn en Jade